גיזום עצים ברחובות


גיזום עצים ברחובות: כיצד לעשות זאת נכון

נציגי השירות בחברת ליאור גיזום נתקלים שוב ושוב בשאלה: מדוע יש לתחזק עצים ברחובות ולגזום אותם. אחרי הכול, עצי יער מעולם לא טופלו, והם גדלים לגברים מרשימים ונישאים.

ובכן, עצי יער מקיימים את עצמם למעשה באמצעות הצללה מפני השמש המונעת מניצנים סמויים להפוך לענפים מסתעפים, המתרחשים בחלקם העליון של העצים בלבד.

כשעצי יער נופלים, או שחלקים אחרים שלהם נושרים, בדרך כלל שום דבר סביבם אינו נהרס. אך גיזום עצים ברחובות הוא סיפור שונה לחלוטין.

מאפייני עצים עירוניים

עצים הגדלים לצד כיכרות ברחובות העיר, מקובצים לרוב ויוצרים מעין מטעים, או שהם צומחים כיחידים בפני עצמם.

בהתאם לסוגי העצים, הם מטביעים את שורשיהם עמוק לתוך הקרקע, וגדלים ישר, או מתפשטים לרוחב.

עצים טבעיים בעיר

עצים הגדלים באופן טבעי נוטים להיות בעלי ענפים מסועפים נמוכים, היות ואור השמש מפעיל ניצנים רדומים הנמצאים בקליפת העץ. הענפים הנמוכים של עץ צעיר יוותרו בגובה נמוך למשך כל תקופת חיי העץ.

חשיבות גיזום עצים ברחובות

ההחלטה לגבי תחזוקת העצים ברחובות העיר נקבעת בהתאם לתפקיד העץ ותרומתו לסביבה. אם העצים צומחים ליד מתקני שעשועים או מסלולי הליכה, כשאנשים נמצאים לעיתים קרובות בקרבתם ומבלים מתחתיו, קיים צורך בגיזום נכון.

גיזום עצים גדולים

כשמדובר בעצים גדולים הצומחים בעיר, קיים צורך לגזום אותם כדי לתרום למראה האסתטי של העיר, או לבצע פעילויות שונות הזקוקות לשטחים נרחבים. גיזום עצים ברחובות מאפשר את הסרת כל הענפים המתים או התלויים, על מנת למנוע או למזער את הסיכון לאנשים, ילדים ורכוש.

גיזום עצים צעירים

חברת ליאור גיזום מיומנת בגיזום עצים ברחובות הגדלים ישר וגבוה. הפעולה כרוכה בהסרת הענפים המסועפים וקיצור העץ כך שהגזע נותר דומיננטי. השימוש בכלים מקצועיים מאפשר הענקת מראה יפה ומרווח יותר לרחובות העיר.

גיזום עצים ברחובות

צור קשר

לייעוץ חינם וקבלת מידע - מלאו פרטים
052-8389917

טואול הקמת אתרי אינטרנט